Pražský filharmonický sbor opět v Bregenzu a v Izraeli

Už po osmé bude o letošních prázdninách Pražský filharmonický sbor hostovat na rakouském operním festivale v Bregenzu. Tentokrát spoluúčinkuje v Bizetově opeře Carmen v nastudování britského režiséra Kaspera Holtena pod taktovkou italského dirigenta Paola Carignaniho. Po premiéře 19. 7. na Jezerní scéně následuje do 20. 8. dvacet šest repríz. Hrají Vídeňští symfonikové, v hlavních rolích alternují Gaëlle Arquez, Lena Belkina a Annalisa Stroppa (Carmen), Daniel Johansson, Martin Muehle a Arnold Rawls (Don José) a Andrew Foster-Williams, Scott Hendricks a Kostas Smoriginas (Escamillo). Kromě toho vystoupí PFS rovněž v opeře Gioachina Rossiniho Mojžíš v Egyptě, a to ve Festivalovém domě (20., 23. a 31. 7.), v nastudování italského dirigenta Enrique Mazzoly a nizozemské režisérky Lotte de Beer.

V červenci se část sboru vydá do Izraele, kde se vystoupí v šesti koncertních uvedeních Pucciniho opery Turandot (20. – 30. 7.). Izraelskou filharmonii bude dirigovat Zubin Mehta, v hlavních rolích se představí Anna Pirozi a Elena Pankratova (Turandot) a Gregory Kunde (Calaf).

PFS je rezidenčním sborem operního festivalu v Bregenzu od roku 2010. Spoluúčinkoval zde s Vídeňskými symfoniky v operách Aida, Andrea Chénier, Kouzelná flétna a Turandot a také na samostatných koncertech či při provedení světových premiér oper Pasažérka polského skladatele Mieszyslawa Weinberga, Miss Fortune britské skladatelky Judity Weir, Solaris německého skladatele Detleva Glanerta a Kupec benátský polského skladatele André Tchaikowského; tato inscenace získala prestižní ocenění International Opera Award 2014.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější