středa, 24. červen 2015

Pražské letní noci s legendárním Sherillem Milnesem a mladými umělci z celého světa

Napsal(a) 

Sherill Milnes Sherill Milnes

Prague Summer Nights Young Artists Music Festival, tak zní celý název letní operní školy, která vyvrcholí několika operními představeními ve Stavovském divadle. Mimo jiné mohou návštěvníci zhlédnout i Mozartova Dona Giovanniho pod režijním vedením slavného barytonisty Sherilla Milnese, vůbec prvního Američana, který v Praze zpíval titulní roli Dona Giovanniho.

“Jsem tak šťastný, že se mohu vrátit do tak krásného města, jakým je Praha. Je vzrušující být zpět po 20 letech, tentokrát v pozici režiséra v rámci Prague Summer Nights. Těším se na práci se skvělými mladými umělci v průběhu následujících 30 dnů, a uvedení těchto 4 inscenací Dona Giovanniho se slavnými kostýmy ze Stavovského divadla," uvedl Milnes, který je všeobecně uznávaný jako přední barytonista své generace. Od roku 1965 do 1997 působil jako jedna z největších hvězd Metropolitní opery, za svou kariéru získal třikrát ocenění Grammy.

Téměř 500 studentů konzervatoří a mladých operních zpěváků prošlo náročným konkurzem, aby se mohlo zúčastnit měsíčního studia a koncertů v Praze v rámci Prague Summer Nights Festival. Z konkurzu vzešlo pouhých 40 zpěváků a 45 instrumentalistů, kteří se představí v Praze. Tito studenti stráví měsíc studiem a zkouškami ve Státní opeře. Mladí pěvci a členové festivalového orchestru reprezentují Spojené státy, Anglii, Německo, Koreu, Kanadu, Čínu, Mexiko, Argentinu, Rusko, Chorvatsko a Českou republiku a jsou studenty prestižních konzervatoří a univerzit, například Juilliard School, Manhattan School of Music, New England Conservatory, Royal College of Music a Royal Academy of Music v Londýně a škol v Německu a Rakousku. Členové orchestru mají možnost účastnit se mistrovských kurzů vedených koncertními mistry a členy českých orchestrů, např. Českého národního symfonického orchestru, Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a České filharmonie. Všichni zpěváci v programu budou koučováni Sherillem Milnesnem, budou se podílet na inscenačních zkouškách a přípravě představení, obdrží kurz italské dikce a budou mít také příležitost pracovat na repertoáru Dvořáka, Smetany a Janáčka pod vedením sólistů Národního divadla.

Více info na praguesummernights.com.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.