pátek, 8. červen 2018

Prague Summer Nights počtvrté

Napsal(a) 

Lawrence Brownlee, foto praguesummernights.com Lawrence Brownleefoto: praguesummernights.com

Ve dnech od 18. června do 16. července proběhne v Praze čtvrtý ročník festivalu Prague Summer Nights. Přivítá tenoristu Lawrence Brownleeho, mezzosopranistku Rosalind Plowright nebo violoncellistu Amita Peleda a klarinetistu Berlínské filharmonie Waltera Seyfartha.

Prague Summer Nights uvede inscenace Mozartovy Kouzelné flétny a Figarovy svatby ve Stavovském divadle. Patrick Diamond, ředitel letní konzervatoře Yale (Yale Summer Conservatory) a profesor na Manhattanské škole hudby, bude řídit produkci Kouzelné flétny, Figarovu svatbu uvede ředitel operního divadla Vanderbilt a profesor zpěvu na univerzitě Vanderbilt Gayle Shay. Letos poprvé se také v rámci festivalu uskuteční vokální soutěž Young Artists Music Festival Vocal Competition. K porotě v čele s Lawrencem Brownleem a Rosalindou Plowright se přidá také americká hudební publicistka Anna Midgett.

Walter Seyfarth zahraje Klarinetový koncert A dur W. A. Mozarta, Amit Peled provede Dvořákův Koncert pro violoncello h moll. Houslista Josef Špaček a trumpetista Ladislav Kozderka povedou instrumentální mistrovské kurzy, kromě tohoto Prague Summer Nights 2018 uvedou ve světové premiéře smyčcový kvartet The Remembered Song skladatele a kritika Grega Sandowa. Kompletní program festivalu najdete na praguesummernights.com.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.