čtvrtek, 20. červen 2013

Prague Junior Note 2013

Napsal(a) 

Ivan Klánský Ivan Klánský

22. ročník celostátní dětské hudební soutěže Prague Junior Note 2013 vypsané pro sólisty do 15 let ve hře na klavír se uskutečnil ve dnech 13. – 16. června. Umělecký ředitel soutěže a předseda poroty pro rok 2013 byl Prof. Ivan Klánský, kromě něj v porotě zasedli Marcela Faflak (USA), Ivo Kahánek, František Malý, Zbyněk Maruška (Kypr), Monika Tugendliebová a Helena Weiser.

V kategorii nejmladších se na prvních třech příčkách umístili Filip Koča, Veronika Halíková a Rozálie Číhalová. V I. kategorii na stupních vítězů stanulo pro vysokou úroveň více mladých pianistů: Karolína Červená, Jan Čmejla, Robert Latýn, Jan Filip Müller, Eliška Mikešová, Hoang Yen My, Radek Bagar, Barbora Pokorná, Sofie Popova a Veronika Jaklová. Ve II. kategori obsadili přední příčky Mojzešová Marie Viola, Ayvazyan Kristine, Praženica Pavol, Martinka Filip, Semerádová Tereza, Tkadlčíková Eliška, Pavlačková Eva, Eben Jakub a Daniel Boura. Ve III. kategorii byli prvními třema cenami ověnčeni Böhm Robin, Kopúnová Sára, Sinevičová Kateřina, Nikolić Marek, Gaálová Anna, Jech Matěj a Palochová Larisa a ve IV. kategorii si vítězné vavříny odnesli Novák Matyáš, Kalábová Tereza, Julie Hrubá a Ema Trávníčková. Absolutním vítězem PJN 2013 se stala Karolína Červená (I. kategorie).

Michaela Vostřelová

Narodila se ve městě Bedřicha Smetany, první hudební vzdělání získala ve městě Bohuslava Martinů. Bakalářské studium hudební vědy v Olomouci ukončila prací o raném vokálním díle Martinů, brněnské magisterské studium jejím rozšířením pod vedením Miloše Štědroně. Písněmi, tentokrát Ebenovými a Schubertovými, završila i studium zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením Hany Medkové. Badatelskou práci si vyzkoušela v Centru Bohuslava Martinů, pedagogickou v ZUŠ Ratibořická, novinářskou v Harmonii, kde se několik dobrodružných let učila, jak hudbu slyšet a jak o ní psát.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.