čtvrtek, 26. srpen 2021

Podzimní finále festivalu Janáček Brno uvede Osud, Řecké pašije, Kateřinu Kněžíkovou či Pavola Breslika

Napsal(a) 

Osud, foto Opera NdB Osudfoto: Opera NdB

Podzimní finále loňského ročníku festivalu Janáček Brno 2020 se odehraje mimořádně v termínu 28. 9.–30. 11. 2021. Diváci se mohou těšit na přesunuté premiéry a koncerty včetně představení programu festivalového ročníku 2022 (2. 11.–19. 11. 2022). Jeho předprodej bude zahájen 30. 11. 2021 v rámci písňového recitálu tenoristy Pavola Breslíka v divadle Reduta.

Janáčkova opera NdB festival v loňském roce zahájila premiérou Osudu, plánovaný live stream pro OperaVision se však už uskutečnit nemohl. Janáčkova opera v režii Roberta Carsena bude nakonec odvysílána 27. listopadu prostřednictvím live streamu. Jedná se už o třetí janáčkovskou inscenaci, kterou brněnské divadlo vysílá přes OperaVision.

Pavol Breslik Pavol Breslik

V pátek 5. listopadu 2021 budou v Janáčkově divadle uvedeny Řecké pašije Bohuslava Martinů, jejichž premiéru musela opera NdB přeložit už dvakrát. Martinů tuto operu napsal především pro sborová tělesa – v nové inscenaci Jiřího Heřmana a Roberta Kružíka účinkují hned tři – sbor Janáčkovy opery NdB, Český akademický sbor a Dětský sbor Brno

Do Brna také přijede Pražský filharmonický sbor s programem, na němž zazní Stravinského jedinečná skladba Svatby pro sbor, sólisty a 4 klavíry se sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, barytonistou Jiřím Brücklerem a dalšími. Festival také přenáší umělecké projekty do architektonicky zajímavých míst. Tentokrát se diváci mohou těšit na písňový recitál barytonisty Tomáše Krále a klavíristy Matana Porata ve vile Tugendhat.

Loňský ročník festivalu Janáček Brno letos vyvrcholí představením ročníku příštího. Program festivalu na rok 2022 a zahájení jeho předprodeje proběhne na písňovém recitálu tenoristy Pavola Breslika, laureáta prestižního ocenění Bayerischer Kammersänger. Na klavír jej v Mozartově sále divadla Reduta doprovodí Róbert Pechanec.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.