úterý, 22. říjen 2013

Pocta slavným Čechům

Napsal(a) 

Čím blíže k počátku Roku české hudby 2014, tím více bude zpráv o projektech, které se budou vázat k české hudbě. Umělecká agentura Arts & Management vyprodukovala cyklus koncertů s názvem Pocta slavným Čechům, jež je připomínkou nejen pilířů naší kultury, Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Josefa Suka, ale také vlasteneckého zápalu sopranistky Jarmily Novotné a politika a diplomata Jana Masaryka. Program nabízí Smetanovy klavírní skladby s tepem národního obrození, houslové hity od Dvořáka, Smetany a Suka a nebudou chybět známé operní melodie. Akcent klade projekt na uvedení souboru lidových písní sdružených do souboru takzvaných Písní Lidických, což byla upomínka Jarmily Novotné a Jana Masaryka, prvních interpretů sbírky, na Lidice. První prezentace projektu se uskuteční 2. 12. v pražském Lichtenštejnském paláci, v sále Bohuslava Martinů. Kromě uvedení v dalších místech České republiky plánují pořadatelé prezentaci v českých centrech a v krajanských spolcích v zahraničí (více informací na www.artmanagement.cz).

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.