úterý, 22. říjen 2013

Pocta slavným Čechům

Napsal(a) 

Čím blíže k počátku Roku české hudby 2014, tím více bude zpráv o projektech, které se budou vázat k české hudbě. Umělecká agentura Arts & Management vyprodukovala cyklus koncertů s názvem Pocta slavným Čechům, jež je připomínkou nejen pilířů naší kultury, Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Josefa Suka, ale také vlasteneckého zápalu sopranistky Jarmily Novotné a politika a diplomata Jana Masaryka. Program nabízí Smetanovy klavírní skladby s tepem národního obrození, houslové hity od Dvořáka, Smetany a Suka a nebudou chybět známé operní melodie. Akcent klade projekt na uvedení souboru lidových písní sdružených do souboru takzvaných Písní Lidických, což byla upomínka Jarmily Novotné a Jana Masaryka, prvních interpretů sbírky, na Lidice. První prezentace projektu se uskuteční 2. 12. v pražském Lichtenštejnském paláci, v sále Bohuslava Martinů. Kromě uvedení v dalších místech České republiky plánují pořadatelé prezentaci v českých centrech a v krajanských spolcích v zahraničí (více informací na www.artmanagement.cz).

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.