čtvrtek, 12. březen 2020

Platforma OperaVision bude přenášet online mimořádný mozartovský festival

Napsal(a) 

Oznámení o rušení představení napříč evropskými divadly kvůli Covid-19 přibývají a s nimi i plány na streamování vybraných představení. Platforma OperaVision například vyhlásila měsíční mozartovský festival, který bude online přístupný po celém světě. Mezi 11. březnem a 17. dubnem odvysílá šest představení ze čtyř operních domů. 

Hlavní „festivalovou linkou“ bude vysílání Da Ponteho trilogie z La Monnaie, všechny tři opery uvede tentýž umělecký tým v čele s režisérským tandemem Jean-Philippe Clarac & Olivier Deloeuil (sopranistka Simona Šaturová bude zpívat hraběnku ve Figarově svatbě a Donnu Annu v Donu Giovannim. Natáčet se bude jak jinak než bez publika v hledišti. Ředitel bruselské opery La Monnaie Peter de Caluwe k tomu řekl: „La Monnaie je spoluzakladatel a velký podporovatel projektu OperaVision. V těchto výjimečných podmínkách, kdy nemůžeme hrát pro naše obecenstvo, jsme vděční, že nám tato platforma umožní naši pečlivě koncipovanou a připravenou Mozartovu trilogii nabídnout lidem skrze streaming. Jsem také vděčný všem umělcům, kteří svolili k účasti na představení v téhle bezprecedentní situaci.“

Festival zahájilo včerejší vysílání Dona Giovanniho z Finské národní opery, následovat bude také glyndebournský Únos ze serailu v režii Davida McVicara nebo dramatická serenáda Il sogno di Scipione v produkci Teatro La Fenice. Všechna představení budou volně ke shlédnutí šest měsíců po prvním uvedení.

Přenosy plánovaných premiér na svých vlastních platformách plánují také některá divadla. Staatsoper Berlin bude například přenášet online očekávaného Mozartova Idomenea s Magdalenou Koženou, Annou Prohaskou a Olgou Peretyatko pod taktovkou Simona Rattla.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.