úterý, 12. březen 2019

PKFka bude mít koncerty na bývalém armádním cvičišti, povede ji Jiří Rožeň

Napsal(a) 

 , foto Kasárna Karlín foto: Kasárna Karlín

Kasárna Karlín oslaví druhé výročí svého fungování koncerty s PKF – Prague Philharmonia. Pražské kulturní centrum na letošní červen plánuje šest open-air koncertů, na kterých orchestr povede Jiří Rožeň.

„Jsem velice rád, že se nám podařilo získat ke spolupráci právě dirigenta Jiřího Rožně, který stojí na prahu mimořádné mezinárodní kariéry a v budoucnu o něm určitě ještě uslyšíme,” říká ředitel PKF - Prague Philharmonia Radim Otépka. V sezoně 2019–2020 bude mladý dirigent vést například Královskou filharmonii v Londýně, Orchestre National de Belgique a Orchestre National du Capitole de Toulouse.

Jiří Rožeň, foto Ilona Sochorová Jiří Rožeňfoto: Ilona Sochorová

V programu karlínských open-air koncertů zazní hudba Mozarta, Beethovena nebo Martinů. Koncerty proběhnou ve dnech 19.–23. června, vždy od 21 hodin. Kulturní a společenské centrum Kasárna Karlín otevřelo veřejnosti prostory bývalých kasáren v červnu 2017. Během dvou let v areálu zprovoznilo kavárnu v někdejším bazénu, bar v garážích pro armádní vozidla, koncertní sál, kino a bývalý buzerplac proměnilo v příjemné náměstí bez aut. „Od začátku se snažíme Kasárna otevřít široké veřejnosti, rodičům s dětmi, mladým lidem i seniorům. Přesně v takovém duchu se nese i tento projekt chceme přenést klasickou hudbu z koncertních síní do veřejného prostoru a zpřístupnit ji v nezvyklém prostředí co nejširšímu publiku, čemuž jsou uzpůsobeny i nižší ceny, mimo jiné zvýhodňující děti, seniory a studenty,“ uvádí Matěj Velek, ředitel Kasáren Karlín. K příležitosti výročí se kromě koncertů otevře také výstava, která bude jako první mapovat minulost, přítomnost i možnou budoucnost areálu kasáren. Představovat bude zážitky a příběhy vojáků a dalších, kteří ji dříve využívali, prezentovat se bude současná podoba prostor i možnosti dalšího využití objektu.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.