pondělí, 6. říjen 2014

Pianista roku 2015

Napsal(a) 

Soutěžní porota – zleva: Petr Malásek, Jitka Fowler Fraňková, Rostislav Čapek Soutěžní porota – zleva: Petr Malásek, Jitka Fowler Fraňková, Rostislav Čapek

Ve čtvrtek 2. října 2014 byl v pražském hotelu Boscolo vyhlášen již třetí ročník soutěže Pianista  roku. Jejími pořadateli jsou pražská pobočka slavné budapešťské kavárny New York Café hotelu Boscolo a náš nejvýznamnější výrobce klavírů PETROF. Název soutěže zaslouží upřesnění: nejedná se o pianistu jakéhokoli, ale výhradně o pianistu barového. V neveřejném předkole, vypsaném na 16. ledna 2015, vybere odborná porota 15 soutěžících, kteří budou nadále zápolit v pěti kolech veřejných. Do finále pak postoupí 5 soutěžících, z nichž bude vybrán vítěz. Soutěžní klání bude probíhat ve čtrnáctidenních intervalech v únoru a v březnu v jedinečných prostorách New York Café luxusního pražského hotelu Boscolo na Senovážném náměstí. Soutěžící tu budou mít k dispozici krásné koncertní křídlo Petrof P 210. O soutěži, která u nás pravděpodobně nemá (a asi nikdy neměla) obdoby, se lze více dozvědět na www.pianist.cz, kde zájemci naleznou mj. podrobné soutěžní podmínky a kde zároveň také mají možnost podat do 9. ledna 2015 přihlášku.

Věroslav Němec

Hudební editor a redaktor, klavírista (bývalý), pedagog (bývalý), muzikolog, hudební publicista. V letech 1975 – 2000 pracoval v hudebním nakladatelství Supraphon (1989–91 šéfredaktor, 1998–99 ředitel, 1999–2000 místopředseda představenstva). Od roku 2000 je šéfredaktorem hudebního nakladatelství Amos Editio, které v roce 2012 získalo pod jeho vedením prestižní Cenu České hudební rady. Jako pianista vystupoval v klavírním duu se svou manželkou Jitkou. S časopisem Harmonie spolupracuje od roku 1999. Ve svých textech, jichž vyšlo v Harmonii přes 500, se věnuje především klavírní interpretaci.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.