Petr Nekoranec nahrál své debutové album, ve francouzském repertoáru ho doprovází Česká filharmonie

Tenorista Petr Nekoranec vydává své první sólové album. Spolu s Českou filharmonií a dirigentem Christopherem Franklinem na něj nahrál francouzské árie Julese Masseneta, Charlese Gounoda nebo Hectora Berlioze. Křest CD se uskuteční v rámci koncertu v neděli 3. listopadu 2019 v pražském Rudolfinu.

Petr Nekoranec na sebe výrazně upozornil v lednu 2017, kdy ve svých 25 letech zvítězil na soutěži Francesca Viñase v Gran Teatre del Liceu v Barceloně a získal také cenu Plácida Dominga pro nejlepšího tenoristu. Dva roky studia v rámci Lindemannova programu v newyorské MET doplnily jeho zkušenosti z Bayerische Staatsoper v Mnichově a připravily jej na další cestu do světa opery.

„Francouzský repertoár je taková Pandořina skřínka, je tam neuvěřitelná škála – hlavně pro tenor a pro můj typ tenoru – a těch árií je tam strašně moc. Já jsem našel třiadvacet árií, které mě nejvíce zaujaly, a z těch jsme samozřejmě ještě museli vybírat. Nakonec jsme jich vybrali jedenáct a jeden duet, který jsme nazpívali se sopranistkou Zuzanou Markovou. Budu se snažit je teď udržovat v koncertním repertoáru, protože bychom chtěli s panem dirigentem Christopherem Franklinem k albu udělat i menší turné,“ říká Petr Nekoranec.

[spvideo]https://www.youtube.com/watch?v=Ae09Tktwvn8&feature=youtu.be[/spvideo]  

„Moc bych si přál, aby zaznělo, že spolupráce s Českou filharmonií i s nahrávacím týmem byla naprosto fantastická, a to jak po stránce profesionální, tak především lidské, protože během nahrávání si sáhnete na dno svých sil. Absolvovali jsme tři dny nahrávání a před tím ještě jeden den zkoušek, během nichž jsem zazpíval přes sto vysokých C. Asi si dovedete představit, kolik sil nás to stálo, ale i přesto tam po celou dobu vládla naprosto přátelská a příjemná atmosféra. Celý orchestr, pan dirigent Christopher Franklin i nahrávací tým byli naprosto skvělí a jejich podpora byla neustále znatelná,“ dodal Nekoranec. Francouzský debut u nás vydává Supraphon 1. listopadu, v mezinárodní distribuci se objeví na začátku příštího roku.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější