čtvrtek, 28. srpen 2014

Pavel Haas Quartet získal potřetí Gramophone Award

Napsal(a) 

Pavel Haas Quartet, foto Supraphon Pavel Haas Quartetfoto: Supraphon

Britský hudební měsíčník Gramophone vyhlásil večer 27. 8. 2014 vítěze cen Gramophone Awards 2014. Album vydané Supraphonem s nahrávkou díla Franze Schuberta v podání Pavel Haas Quartet získalo ocenění v kategorii „Komorní hudba“. Slavnostní předání prestižních cen se uskuteční již 17. 9. 2014 v kostele sv. Jana v londýnské čtvrti Westminster.

Britské Gramophone Awards jsou přezdívány "Oscaři klasické hudby". Už osmatřicet let je udělují kritici píšící pro britský časopis Gramophone. Ten vychází od roku 1923 a každý měsíc přináší recenze CD, rozhovory, portréty a články o nejnovějších trendech ve vývoji audiovizuální techniky. Ze stovek nahrávek vydaných v období mezi 1. červnem a 31. květnem vybírají porotci pro každou z kategorií šest nejlepších.

Pavel Haas Quartet, jenž vydává u vydavatelství Supraphon, získal letos Gramophone Award v kategorii „Komorní hudba“ za album se Smyčcovým kvintetem a Smyčcovým kvartetem Smrt a dívka Franze Schuberta. "Je to pro nás velká čest! Je skvělé, že naše interpretace díla Franze Schuberta zaujala světové odborníky v té velké záplavě nových nahrávek," dodává k vyhlášení výsledků violoncellista Pavel Haas Quartet Peter Jarůšek.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.