středa, 15. prosinec 2021

Pardubické hudební jaro spustilo předprodej dvojvstupenky na zahajovací koncert a koncert vítězů

Napsal(a) 

Josef Špaček, foto Radoslav Šubín Josef Špačekfoto: Radoslav Šubín

Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro startuje první vlnu předprodeje. Přednostně byl uvolněn do prodeje zvýhodněný balíček, který obsahuje dva koncerty, a to Zahajovací koncert festivalu s houslistou Josefem Špačkem a Koncert vítězů. Omezený počet dvojvstupenek bude v nabídce pouze do 31. ledna 2022, případně do vyprodání kapacity. Od února pak bude spuštěn prodej jednotlivých festivalových koncertů.

Zahajovací koncert 44. ročníku Pardubického hudebního jara nabídne 31. března 2022 v Sukově síni Domu hudby program v podání souboru Barocco sempre giovane, na němž zazní skladby, které symbolicky nesou čtyřku ve svém názvu. Posluchači uslyší Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho a poté Čtvero ročních dob v Buenos Aires argentinského skladatele Ástora Piazzolly se sólistou Josefem Špačkem. O průvodní slovo se postará Jiří Vejvoda.

Na koncertě vítězů se 24. dubna představí za doprovodu souboru Barocco sempre giovane mladí talentovaní hudebníci z Pardubického kraje – vítězové soutěže Komorní filharmonie Pardubice Hraj online!, varhanní soutěže Organum Regium a Hudební akademie Václava Hudečka. Tento houslový virtuos koncert moderuje a na závěr s mladými houslisty zahraje společnou skladbu.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.