Ostravské divadlo: Nezkoušíme, šijeme roušky

V dílnách Národního divadla moravskoslezského se dnes začaly šít roušky, které mají přednostně posloužit důležitým městským organizacím: strážníkům, pracovníkům sociálních služeb, zaměstnancům magistrátu města, kteří musejí být v úřadě nebo musejí do terénu. Kromě Národního divadla moravskoslezského se šijí roušky i v Moravském divadle Olomouc, brněnské Huse na provázku, v Městském divadle Zlín nebo v pražském Divadle pod Palmovkou.

Materiálu máme dost a ještě dokupujeme. Už dnes, do druhé hodiny odpolední, dílny vyrobily okolo stovky roušek a pokračujeme tak, abychom co nejdříve mohli dodat zásobu i městu. Zítra posílíme kapacity dílen – dnes doplňujeme lidi. Divadelníci už roušky nosí,“ říká ředitel divadla Jiří Nekvasil.

Divadlo chce podle Nekvasila zůstat s diváky v kontaktu, a proto jedná s agenturami a autory, aby mohlo alespoň nějaký program nabídnout divákům on-line. „Zastavili jsme s okamžitou platností zkoušky inscenací. Umělci, muzikanti a inscenační týmy mají domácí přípravu. V divadlech je omezen pohyb zaměstnanců a pokud je to možné, pracují zaměstnanci z domu. Samozřejmě nutný provoz divadla je zajištěn přímo v budovách, dále posilujeme hygienická opatření. Museli jsme zastavit možnost osobního vracení vstupenek na zrušená představení, prodloužíme samozřejmě termín, nikdo o své peníze nepřijde. Zavřeno mají od soboty kavárna, bar i divadelní klub,“ doplňuje Nekvasil.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější