úterý, 26. srpen 2014

Ostravská divadla jdou za vámi

Napsal(a) 

 

Jdeme za vámi 2012, foto NDM Jdeme za vámi 2012foto: NDM

Šestý ročník tradičního zahájení sezóny ostravských divadel se uskuteční 31. srpna 2014 v 15 hodin na náměstí Msgre Šrámka. Nová divadelní sezóna začíná!

 „S končícím létem vyjdou ostravská divadla ven, tentokrát již podruhé na náměstí Msgre Šrámka, aby diváky pozvala do svých budov. Celý program začne v patnáct hodin, kdy slavnostně zahájíme prodej společného předplatného,“ přibližuje akci ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil a dodává: „Doufám, že celé náměstí bude tak jako loni žít divadlem.“

Úvodní část programu bude patřit těm nejmenším. Děti se mohou těšit na ukázky z pohádkových představení Divadla loutek Ostrava, vystoupení žáků baletního a Operního studia NDM nebo si zatančit streetdance s Patrickem Ulmanem. A pro ty úplně nejmenší děti bude připraven dětský koutek.

V dalším bloku se všem divadelním fanouškům představí se svými ukázkami jednotlivé soubory Národního divadla moravskoslezského, Divadlo Petra Bezruče a Komorní scéna Aréna. V rámci doprovodného programu zahrají divákům také dvě divadelní kapely z řad herců Komorní scény Aréna a Divadla Petra Bezruče.

Program bude završen ve 20.30 hodin. Prostřednictvím nočního promítání na fasádu Divadla Jiřího Myrona zažijí diváci přímý přenos muzikálového koncertu souboru opereta/muzikál NDM: „Muzikálový koncert, o jehož dramaturgii se postaral Michael Prostějovský, věnujeme všem, kteří mají rádi muzikály. Divákům můžeme slíbit to nejlepší a nejzajímavější z našeho současného repertoáru,“ uvádí nový šéf operety/muzikálu Patrick Fridrichovský a pokračuje: „Chystáme také několik překvapení a dopředu prozradím, že jedním z nich bude premiéra ukázky z připravovaného muzikálu Ostrov pokladů skladatele Borise Urbánka a libretisty Tomáše Vůjtka. Určitě si každý najde to své, někdo nádherné muzikálové árie, jiný oblíbené sólisty či atraktivní hosty. Dobrý muzikál se hraje na Broadwayi, na West Endu – a věříme, že i v Ostravě. A proto: Jdeme k vám, tak přijďte všichni!”

PR

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.