středa, 20. březen 2019

Organizátoři holešovských kurzů chtějí oživit hudbu kroměřížského archivu

Napsal(a) 

 , foto LŠBH 2018 foto: LŠBH 2018

Sedmnáctý ročník Letní školy barokní hudby v Holešově se dramaturgicky zaměří na kroměřížský hudební archiv. Od 2. do 11. srpna budou na zámku Holešov probíhat tradiční kurzy, které vyvrcholí třemi závěrečnými koncerty s hudbou J. J. Fuxe a P. J. Vejvanovského.

Letošní letní kurzy se ponesou v duchu barokní estetiky známé pod pojmem stylus fantasticus. „Fantastický styl – je nejsvobodnější a naprosto neomezený způsob komponování… Není ničím svázán – ani slovy ani melodickou linkou. Jde o ryzí projev geniality a o odhalení skrytých vrstev harmonie.“ Tak jej definoval německý jezuitský učenec Athanasius Kircher v polovině 17. století. „Vznosným úkolem Letní školy barokní hudby 2019 bude vzkřísit poklady fantastického stylu zpět k životu. Díla jsou vyzvednuta ze světoznámé Lichtenštejnské hudební sbírky na zámku v Kroměříži, odborně spartována a budou po staletích poprvé provedena v novodobé světové premiéře,“ přibližuje dirigent Roman Válek, který LŠBH v roce 2003 založil a dodnes se koná pod jeho supervizí.

LŠBH 2018

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.