Opera ND a Státní opera připravují on-line adventní videokalendář

Netradiční projekt, na kterém se podílejí jak operní sólisté, tak členové orchestrů a sborů Opery Národního divadla a Státní opery, vzniká právě v těchto dnech v Praze. Jde o cyklus hudebních videí, která budou v období adventu postupně zveřejňována na sociálních sítích ND a Státní opery. Natáčí se na různých místech všech tří historických budov naší první operní scény. Adventní kalendář Opery je plný hudebních překvapení, koled a obvyklých písní či skladeb s vánoční a adventní tematikou.

Všichni zúčastnění umělci chtějí v současné nelehké době povzbudit nejen své příznivce, ale všechny, kteří hudbu vnímají jako jeden z pilířů svobody ducha. „Jsem velmi hrdý na všechny naše sólisty i členy obou uměleckých souborů za spolupráci na tomto díle, které jistě bude v nadcházející adventní době každodenním milým dárkem“, říká Per Boye Hansen, umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery.

První ochutnávka ze série hudebních videí bude zveřejněna již tuto neděli 29. listopadu, v době prvního adventu. Od 1. prosince až do Božího hodu pak bude každý den nachystán jeden hudební příspěvek. Videa bude možné sledovat na Facebooku, Instagramu a kanálu YouTube Opery Národního divadla. Režie celého projektu se ujala divadelní režisérka Magdalena Švecová, videa natočil italský kameraman Marco Chiodi a program vytvořil dramaturg Opery Beno Blachut.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější