pondělí, 25. leden 2016

Nový rok Pavla Šporcla - platinová deska a debut v Carnegie Hall

Napsal(a) 

Pavel Šporcl, foto Supraphon Pavel Šporclfoto: Supraphon

Pavel Šporcl převzal 25. ledna v Praze platinovou a zlatou desku Supraphonu a představil své umělecké projekty pro rok 2016 včetně debutu v newyorské Carnegie Hall, kde vystoupí 13. února.

Šporcl loni na podzim vydal k poctě 330. výročí narození Johanna Sebastiana Bacha Sonáty a partity pro sólové housle (rozhovor k novému albu zde). K novému albu zároveň uspořádal mimořádné turné Bacha na Šporcla — Generali Tour 2015. V rámci třinácti koncertů provedl vždy jiné Bachovy skladby, které v Praze a v Brně navíc rozšířil o „Bach maratón" (recenze zde). V rámci něho provedl v metropolích Čech a Moravy vždy tři koncerty ve třech po sobě jdoucích dnech a provedl tak absolutně kompletní Bachovo dílo pro housle.

Album se Sonátami a Partitami pro sólové housle se za necelé tři měsíce od vydání stalo nejprodávanější tuzemskou klasickou nahrávkou roku 2015. V pondělí 25. ledna za ni Pavel Šporcl v prostorách nové prodejny SUPRAPHON musicpoint převzal platinovou desku. Oblíbený houslista zároveň obdržel i zlatou desku za 3CD „Zlatá kolekce."

V rámci slavnostního předání ocenění za prodej alb Pavel Šporcl představil svoje plány pro rok 2016. Tím nejvýznamnějším je nepochybně debut v newyorské Carnegie Hall. V hlavním sále - Isaac Stern Auditorium, jedné z nejslavnějších koncertních síní světa - provede Pavel Šporcl již 13. února letošního roku lyrický, oblíbený avšak intonačně náročný Koncert e moll pro housle a orchestr Felixe Mendellsohna-Bartholdyho. Českého houslistu v Americe doprovodí New England Symphonic Ensemble pod taktovkou italského dirigenta Guiseppe Lanzetti. „Koncert v Carnegie Hall je pro mě velkou výzvou a vyznamenáním současně. Debutem ve slavném Isaac Stern Auditorium si splním jeden ze svých největších snů," dodává Pavel Šporcl.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.