Nový domov pro Concertgebouw

Amsterdamský královský orchestr Royal Concertgebouw Orchestra se stěhuje do nového domova. RCO House, jež nabízí prostory pro zkoušky orchestru, kanceláře a komorní sál, sídlí v samém srdci hlavního města v historické budově nedaleko koncertní síně Concertgebouw. Kompletní zázemí orchestru bylo slavnostně otevřeno ve čtvrtek 17. ledna.

Deset odhlučněných studií v kompletně renovované budově konečně umožní ansámblu zkoušet „ve vlastním“, aniž by se musel spoléhat na pronajaté prostory. RCO House zároveň bude hostit i administrativní centrum orchestru včetně konferenčních sálů i společných prostor pro setkávání hudebníků a přátel orchestru. Největší místností je pak Amsterdam Hall, v níž se budou konat komorní koncerty, přednášky, zkoušky i výukové aktivity pro školy a veřejnost.

Z otevření RCO House, foto FB RCO

RCO House je splněným snem královského orchestru. Bude pro něj domovem, ve kterém se všichni jeho hudebního budou moci v klidu připravovat na koncerty v Nizozemsku i zahraničí. Navíc to bude prostor, v němž můžeme realizovat komorní tvorbu a výuku. Permanentní, sdílený prostor pro orchestr a jeho zaměstnance,“ uvedl výkonný ředitel RCO Jan Raes.

Jedinou neznámou tak pro královský orchestr zůstává jméno nového šéfdirigenta, jehož post je po odvolání Daniele Gattiho stále volný.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější