Nový brněnský orchestr se uvede na scénu komorním Mahlerem

Brněnská hudební scéna je od stávající sezony bohatší o jedno mládežnické těleso, a sice Chamber Symphony Orchestra Brno. Prvním projektem začínajícího komorního orchestru bude překvapivě hudba Gustava Mahlera. Ačkoli jsou jeho symfonie známé bohatou instrumentací a velkým nástrojovým obsazením, Chamber Symphony Orchestra Brno si vybral první Mahlerovu symfonii v úpravě britského pianisty, skladatele a aranžéra Iaina Farringtona.

Říká se, že v opeře jsou pro orchestr a sbor nejvyšší možnou laťkou opery od Richarda Wagnera a pro filharmonie jsou jí právě symfonie Gustava Mahlera. My tuto výzvu přijímáme a chopíme se jí se vší vervou,“ uvedl za soubor Tim Kadlec. „Symfonie č. 1 Titán je v původním obsazení pro velký symfonický orchestr čítající sto hráčů na jednom pódiu. Její provedení je tedy poněkud náročné a obtížné coby do volby prostoru a množství hráčů. My objevili patnácti člennou úpravu od britského aranžéra Iaina Farringtona. Pouhých patnáct sólistů se zvukově velmi autenticky podobá barvě symfonického orchestru a seznámí tak posluchače s tímto velkolepým dílem v mnohem intimnějším duchu komorní hudby. Pro technickou náročnost a souhru v této symfonii jsme se rozhodli požádat o spolupráci profesionálního dirigenta, Stanislava Kummera, pedagoga na konzervatoři v Brně a šéfdirigenta Symfonického orchestru Konzervatoře Brno.

Chamber Symphony Orchestra Brno zahraje první Mahlerovu symfonii třikrát za sebou, 20. 5. v Brně, 21. 5. v Břeclavi a 23. 5. v Kroměříži.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější