čtvrtek, 26. září 2019

Novou koncertní mistryní České filharmonie je Olga Šroubková

Napsal(a) 

Olga Šroubková Olga Šroubková

Česká filharmonie právě oznámila jméno svého nového koncertního mistra, který nahradí Josefa Špačka, opouštějícího vedoucí pozici prvního českého orchestru po devíti letech na konci této sezony. Je jím šestadvacetiletá houslistka Olga Šroubková, vůbec první žena na tomto postu u ČF. Po nástupu na místo třetího koncertního mistra bude tzv. čekatelkou orchestru a bude spolupracovat se stávajícími koncertními mistry Jiřím Vodičkou a Janem Mráčkem. Po uplynutí jednoho roku šéfdirigent, umělecká rada a orchestr v tajném hlasování rozhodnou, jestli bude uzavřena smlouva na dobu neurčitou a Olga Šroubková se stane členkou orchestru.

Olga Šroubková vystudovala Pražskou konzervatoř u Jiřího Fišera a Hochschule für Musik, Theater und Medien v Hannoveru pod vedením Adama Kosteckého. Je držitelkou cen z řady mezinárodních soutěží (Kloster Schöntal, soutěž Rodolfa Lipizera, Hillova soutěž, Shanghai Isaac Stern či soutěž Pražského jara). Konkurzu na pozici koncertního mistra České filharmonie se nadějně zúčastnila už v letech 2014 a 2015. Pochází z rodiny houslisty Karla Šroubka, někdejšího koncertního mistra České filharmonie, a pěvkyně Antonie Denygrové; hraje na nástroj houslaře Rastislava Žumara z roku 2009. 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.