Nová míza do Rady Českého spolku pro komorní hudbu: Jeho směr bude určovat Marek Vrabec nebo Josef Špaček

David Mareček minulý týden jmenoval novou Radu Českého spolku pro komorní hudbu, která má v současném složení devět členů. Prvním úkolem Rady bude příprava programu pro 126. sezonu, která bude známa v březnu 2020. Mezi novými členy rady bude například Marek Vrabec, současný umělecký ředitel Strun podzimu a bývalý umělecký ředitel Dvořákovy Prahy, koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček nebo ekonom Pavel Kysilka.

Novou Radu Českého spolku pro komorní hudbu tvoří pro zachování kontinuity tři členové končící Rady: Jan Králík, Jiří Ludvík a Jan Kohout. Další tři členové Rady jsou z hudební oblasti – Ivan Klánský, Jiří Panocha a Josef Špaček ml. – a poslední tři z oblasti hudebního a finančního managementu – Pavel Kysilka, Marek VrabecRadek Křižanovský. Houslista a hudební manažer Radek Křižanovský (umělecky činný v souboru Apollon Quartet, v letech 2013 – 2018 dramaturg festivalu Dvořákova Praha) zároveň nahradí Ludvíka Kašpárka na pozici dramaturga. O předsedovi, který zaujme místo po Ivanu Englichovi, se bude hlasovat na první schůzi nové Rady.

Radek Křižanovský, foto apollonquartet.com

„Rád bych poděkoval všem končícím členům Rady Českého spolku pro komorní hudbu za jejich profesionální a oddaný přístup při přípravě programu nejen jubilejní 125. sezony, ale i všech sezon předcházejících. Nové Radě pak přeji šťastnou ruku při výběru interpretů pro následující sezony a nám všem hluboké umělecké zážitky,“ uvedl ředitel České filharmonie David Mareček.

Složení nové Rady Českého spolku pro komorní hudbu vzniklo také na základě doporučení několika dalších osobností českého hudebního života – houslisty Václava Hudečka, dirigenta Petra Altrichtera, klavíristy a pedagoga Janáčkovy akademie múzických umění Igora Ardaševa, klarinetisty a proděkana Hudební akademie múzických umění Irvina Venyše, pěvkyně Magdaleny Kožené a sbormistra Pražského filharmonického sboru Lukáše Vasilka.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější