pondělí, 17. červen 2019

Nová míza do Rady Českého spolku pro komorní hudbu: Jeho směr bude určovat Marek Vrabec nebo Josef Špaček

Napsal(a) 

Marek Vrabec, foto Vojtěch Havlík Marek Vrabecfoto: Vojtěch Havlík

David Mareček minulý týden jmenoval novou Radu Českého spolku pro komorní hudbu, která má v současném složení devět členů. Prvním úkolem Rady bude příprava programu pro 126. sezonu, která bude známa v březnu 2020. Mezi novými členy rady bude například Marek Vrabec, současný umělecký ředitel Strun podzimu a bývalý umělecký ředitel Dvořákovy Prahy, koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček nebo ekonom Pavel Kysilka.

Novou Radu Českého spolku pro komorní hudbu tvoří pro zachování kontinuity tři členové končící Rady: Jan Králík, Jiří Ludvík a Jan Kohout. Další tři členové Rady jsou z hudební oblasti – Ivan Klánský, Jiří Panocha a Josef Špaček ml. – a poslední tři z oblasti hudebního a finančního managementu – Pavel Kysilka, Marek VrabecRadek Křižanovský. Houslista a hudební manažer Radek Křižanovský (umělecky činný v souboru Apollon Quartet, v letech 2013 - 2018 dramaturg festivalu Dvořákova Praha) zároveň nahradí Ludvíka Kašpárka na pozici dramaturga. O předsedovi, který zaujme místo po Ivanu Englichovi, se bude hlasovat na první schůzi nové Rady.

Radek Křižanovský, foto apollonquartet.com Radek Křižanovskýfoto: apollonquartet.com

„Rád bych poděkoval všem končícím členům Rady Českého spolku pro komorní hudbu za jejich profesionální a oddaný přístup při přípravě programu nejen jubilejní 125. sezony, ale i všech sezon předcházejících. Nové Radě pak přeji šťastnou ruku při výběru interpretů pro následující sezony a nám všem hluboké umělecké zážitky,“ uvedl ředitel České filharmonie David Mareček.

Složení nové Rady Českého spolku pro komorní hudbu vzniklo také na základě doporučení několika dalších osobností českého hudebního života - houslisty Václava Hudečka, dirigenta Petra Altrichtera, klavíristy a pedagoga Janáčkovy akademie múzických umění Igora Ardaševa, klarinetisty a proděkana Hudební akademie múzických umění Irvina Venyše, pěvkyně Magdaleny Kožené a sbormistra Pražského filharmonického sboru Lukáše Vasilka.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.