pátek, 11. únor 2022

Nikol Bóková, Radek Baborák, Martin Brunner a Luboš Soukup nahrávají nová alba

Napsal(a) 

Luboš Soukup, foto Martin Zeman Luboš Soukupfoto: Martin Zeman

Vydavatelství Animal Music, které letos oslavuje 15. výročí založení, představuje přibližně polovinu svého letošního edičního plánu. Prvními tituly, které vydavatelství Animal Music chystá pro rok 2022, jsou nová alba Radka Baboráka, Nikol Bókové, Martina Brunnera a Luboše Soukupa.

Martin Brunner uvedl v premiéře nový cyklus písní Svou chvíli, který zkomponoval na básně Věry Koubové, v rámci koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu 10. února 2022 v multifunkčním sále DOX+. Spolu s autorem u klavíru vystoupila zpěvačka Markéta Foukalová a na Fender piano zahrál Vít Křišťan. Vystoupení pod vedením dirigenta Marka Ivanoviće se uskutečnilo v rámci koncertního cyklu „Nové horizonty“, v němž SOČR propojuje klasickou hudbu s jazzem. Živou nahrávku vydá Animal Music 6. května 2022. Na programu koncertu byla dále premiéra symfonické verze cyklu Life and Happiness of Julian Tuwim Štěpánky Balcarové.

Martin Brunner, foto Khalil Baalbaki Martin Brunnerfoto: Khalil Baalbaki

O týden později zahájí ve Studiu Sono nahrávání nového alba hornista Radek Baborák. Album, které bude obsahovat nové úpravy skladeb Johannese Brahmse, Jeana Sibelia a Alexandra Glazunova pro lesní roh a smyčcový kvartet, bude již šestým titulem, který vydává u Animal Music. Radek Baborák se v poslední době věnuje stále častěji i dirigentské dráze (nově též jako šéfdirigent Západočeského symfonického orchestru), v době pandemie založil veřejné sbírky na podporu umělců na volné noze a je neúnavným iniciátorem nových hudebních projektů a úprav skladeb vytvářených na míru jeho souborům (Orquestrina, Baborák Ensemble). V loňském roce přijal pozvání ke spolupráci na albu klavíristky a skladatelky Nikol Bókové Prometheus, které je velmi dobře hodnocenou fúzí jazzu a vážné hudby. Vydání alba je naplánováno na 17. června 2022.

Nikol Bóková se na hranici těchto dvou žánrů pohybuje už od vydání svého prvního alba Inner Places v roce 2019, jímž zahájila plodnou spolupráci s vydavatelstvím Animal Music. Své v pořadí již čtvrté album s názvem Elements bude nahrávat ve Studiu Sono v březnu 2022. Vedle členů jejího stálého tria (Martin Kocián, Michał Wierzgoń) ji doprovodí kytarista David Dorůžka. Pro nahrávání alba Elements zapůjčí klavír firma Bechstein, se kterou Nikol spolupracovala již na projektu Hybatelé rezonance. Vydání alba je naplánováno na 20. května 2022.

V dubnu pořídí nahrávky pro své nové album také saxofonista a skladatel Luboš Soukup, který již několik let žije a tvoří převážně v Kodani a na značce Animal Music vydává svá alba již od roku 2013. Jeho spoluhráčem bude tentokrát jediný hudebník – německý klavírista Christian Pabst. Nahrávání proběhne ve Studiu HAMU. Vydání alba je naplánováno na 3. června 2022.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.