úterý, 19. srpen 2014

Nevíte, co s dětmi po prázdninách? Zabavte je v České filharmonii

Napsal(a) 

Ilustrační foto, foto  West Point Grey Ilustrační fotofoto: West Point Grey

Česká filharmonie pořádá již od září dva cykly koncertů pro rodiče s dětmi. Konají se zpravidla v neděli dopoledne v pražském Rudolfinu. První šestidílná série Filharmonici na pokračování aneb Orchestr na kusy se zaměřuje na představení jednotlivých hudebních nástrojů. Druhá řada Filharmonici na pokračování aneb Jak je neznáte ukáže členy orchestru v neobvyklém hudebním žánru (lidová hudba, jazz, barokní hudba). V obou programech vystupují sólisté, hráči České filharmonie sdružení do komorních souborů a hosté.

Již první zářijovou neděli se mohou rodiče s dětmi ve věku od 5 - 12 let vypravit na první koncert šestidílného cyklu Filharmonici na pokračování aneb Orchestr na kusy. Nejen že Česká filharmonie pro velký zájem tuto sérii koncertů opakuje, ale navíc ji přesunula z menší Sukovy síně do reprezentativní síně Dvořákovy. Děti budou postupně poznávat jednotlivé hudební nástroje symfonického orchestru. Ty jim představí přední hráči České filharmonie, jejich komorní soubory a hosté. V programu účinkují např. harfistka Jana Boušková, hornista Radek Baborák, pozounisté nebo bicisté. Koncerty se konají ve Dvořákově síni od září do června vždy v neděli, resp. dvakrát v sobotu od 10:30 hodin. Program trvá 60 minut a je určen pro děti od 5 - 12 let.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.