Netrebko, Terfel, DiDonato: Přehlídka velkých jmen a hlasů v příští sezoně přímých přenosů z MET

Klasiky i nové inscenace nabídne MET v příští sezoně přímých přenosů. Do českých kinosálů zamíří celkem deset inscenací, z toho pět nových. Toscu, Turandot nebo Madama Butterfly doplní například Porgy a Bess George Gershwina nebo Achnaton Philipa Glasse a nebudou chybět největší jména současné opery: Anna Netrebko, Plácido Domingo, Joyce DiDonato, Diana Damrau nebo Sir Bryn Terfel.

Sezonu přenosů zahájí Turandot v čele se sopranistkou Christine Goerke a pod taktovkou hudebního ředitele Met Yannicka Nézet-Séguina. Novinkou v repertoáru je Achnaton Philipa Glasse. V příběhu o egyptském faraonovi ztvární hlavní roli kontratenorista Anthony Roth Costanzo pod taktovkou Karen Kamensek. Peter Mattei se ujal titulní role v Bergově Vojckovi, novou inscenaci vytvoří výtvarník a úspěšný režisér William Kentridge. Po téměř třech dekádách se na jeviště Metropolitní opery vrací také populární opera Porgy a Bess George Gershwina. V režii Jamese Robinsona se titulních rolí ujali Eric Owens a Angel Blue pod taktovkou Davida Robertsona.

Vůbec poprvé uvede MET Händelovu Agrippinu v titulní roli s Joyce DiDonato a poslední novou inscenací, kterou diváci uvidí v přímém přenosu, bude Wagnerův Bludný Holanďan s Brynem Terfelem. Plácido Domingo bude debutovat v roli Sharplesse v Pucciniho Madama Butterfly Anna Netrebko se představí jako Tosca. Diana Damrau a Jamie Barton se střetnou v příběhu skotské panovnice Marie Stuartovny, druhé části Donizettiho tudorovské trilogie.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější