pondělí, 9. březen 2020

Německý label BR Klassik vydává Sukova Asraela pod vedením Jakuba Hrůši

Napsal(a) 

V polovině října 2018 proběhly v mnichovském sále Philharmonie im Gasteig tři abonentní koncerty Symfonického orchestru Bavorského rozhlasu (Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks) pod vedením Jakuba Hrůši, na programu byla Smuteční symfonie c moll Asrael Josefa Suka. Po dvou letech nyní vychází live snímek u německého vydavatelství BR Klassik.

Hudbu Josefa Suka v podání Jakuba Hrůši budeme v budoucnu slýchat častěji, nejen na discích BR Klassik. Jeho dílo bude totiž Hrůša nahrávat také pro společnost Decca. „Kompletní orchestrální dílo Josefa Suka bude v nejbližší době mým prvořadým projektem s Českou filharmonií. Nahrávání Sukova díla považuju za velmi důležité, a proto si této možnosti vážím. Začneme Pragou, kterou se pokusíme převzít ze záznamu Novoročního koncertu. Následovat bude 1. symfonie, kterou uvedeme během roku 2020. Nesmím se se Sukem samozřejmě „zbláznit“, chci a musím hrát i jiné skladby, ale tuhle mou lásku budu mít každý rok na programu. Opakovaně a vždy mimořádně rád. Jsem na Suka v nejlepším slova smyslu hrdý,“ uvedl Hrůša v rozhovoru pro Magazín České filharmonie.

Recenzi nahrávky BR Klassik přineseme v některém z příštích čísel HARMONIE, v aktuálním vydání si zatím můžete přečíst reportáž o tom, že Sukově dílu se v současnosti dostává v Německu více pozornosti i díky šéfdirigentovi Berlínské filharmonie Kirillu Petrenkovi, který dirigoval Asraela s velkým úspěchem na lednových abonentních koncertech a plánuje jeho dílo systematicky uvádět.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.