úterý, 10. duben 2018

Nejmenší Kühňata a Jan Čižinský na podporu Dětského krizového centra

Napsal(a) 

Z koncertu Kühnova dětského sboru, foto Karel Šuster Z koncertu Kühnova dětského sborufoto: Karel Šuster

Ve čtvrtek 19. dubna se uskuteční od 18:30 v Kulturním zařízení Domovina v pražských Holešovicích benefiční koncert nejmenších zpěváčků z Kühnova dětského sboru na podporu činnosti Dětského krizového centra. Kühňata zazpívají na podporu svých vrstevníků již potřetí a benefice se už tradičně koná na Praze 7, kde sbor sídlí. Akce se koná pod záštitou starosty MČ Praha 7, pana Jana Čižinského.

Domovina dostala svůj název z původního útulku a opatrovny pro chudé a bezprizorní děti poválečné doby. Benefice pro ohrožené děti je proto v tomto prostoru vskutku na svém místě. Na koncertě se představí malí zpěváčci z přípravných oddělení Kühnova dětského sboru, pod vedením sbormistryně Zdeňky Vaculík Erlebachové předvedou děti dvě autorské hudební pohádky - Zvířátka a loupežníci a Kráska a zvíře. Koncert je proto ideální pro rodiny s dětmi. Večerem bude provázet moderátorka Martina Hynková Vrbová.

Vstupné je dobrovolné, veškerý výtěžek z akce bude využit na činnost Centra, tedy odbornou pomoc ohroženým dětem. Dětské krizové centrum vkročilo v letošním roce již do 26. roku své existence. Vzniklo jako první zařízení v ČR specializované na problematiku dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných. Po celou dobu působení chrání práva ohrožených dětí a věnuje jim odbornou péči v těch nejtěžších chvílích jejich života.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.