úterý, 24. březen 2015

Nejlepší violoncellové CD roku 2014 - Vivat Tango!

Napsal(a) 

Supraphonské album Vivat tango violoncellisty Petra Nouzovského a akordeonisty Ladislava Horáka obstálo v mezinárodní konkurenci a na základě hlasování veřejnosti získalo titul Nejlepší violoncellové CD roku 2014. Violoncellista Petr Nouzovský k ceně uvedl: "Když jsme s kolegou Ladislavem Horákem připravovali nahrávku Vivat tango, netušili jsme, jak ji posluchači přijmou. Teď vidíme, že naše rozhodnutí bylo správné a že Piazzollova hudba promlouvá k lidem po celém světě. Je to skvělá zpráva a chci všem poděkovat za hlasování a podporu. Vivat tango!"

"Dramaturgie této nahrávky je velmi pečlivě zvolená a řazená. Žádné efektní vypalovačky nebo sentimentální a často hrané kousky. Namísto toho krásná, hluboká, citlivá a čistá hudba," tak hodnotila pro HARMONII nahrávku Lenka Nota. Celou recenzi si můžete přečíst zde, rozhovor s Ladislavem Horákem o nahrávce zde.

 

 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.