Nadělte si k Mikuláši koncert

Navíc ho bude dirigovat po čertech krásný chlap! Koncerty Janáčkovy filharmonie v Domě kultury města Ostravy ve dnech 5. a 6. prosince od 19 hodin bude řídit Aleksandar Marković .

Charismatický dirigent se téměř po deseti letech vrací do Ostravy.  Ano, byla to právě Ostrava, kde se českému publiku v dubnu v roce 2004 představil tehdy devětadvacetiletý Srb úplně poprvé. Pozval ho tehdejší ředitel Jan Hališka. „Pamatuju si, že to byl moc podařený koncert a sólistou byl vynikající ruský klavírista Viktor Chestopal, který hrál Rachmaninova,“ vzpomíná Hališka. Od té doby se Markovićovi stalo Česko druhým domovem. Ve Filharmonii Brno úspěšně působí ve funkci šéfdirigenta již pátou sezónu.

V sále Domu kultury města Ostravy bude Marković dirigovat skladby Richarda Wagnera, jehož letošní výročí jistě není nutno připomínat, a Richarda Strausse. Konkrétně to bude předehra a Kouzlo Velkého pátku z Wagnerovy opery Parsifal a Straussova Alpská symfonie , v níž Strauss zve posluchače na zvukově velmi barvitou pouť krajinou horských velikánů. Je to skladba, která dává jednotlivým hráčům i dirigentovi možnost maximálně projevit své umění.

Sdílet článek: