Mozartovy děti si v Brně zahrají s Tata Bojs i s filharmonií

Jedenáctý ročník festivalu mladých talentů z celé jižní Moravy proběhne letos v náhradním termínu a v rámci jednoho koncertu.

Tradiční květnový termín nám znemožnila uspořádat pandemie koronaviru, nechtěli jsme ale žáky ze ZUŠ připravit o možnost zahrát si s velkým symfonickým orchestrem. Bývá to pro ně životní zážitek,“ vysvětlila ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová, proč se akce koná až na konci léta. Věří, že letošní slavnostní koncert bude pro žáky o to větším zážitkem, že si zahrají i s kapelou Tata Bojs.

Koncert se uskuteční 2. září v 18.00 v brněnském Boby centru. V orchestru spolu s filharmoniky usednou u pultů také tři desítky žáků ze sedmi škol. „Budou zastoupení téměř ve všech nástrojových skupinách, jeden žák dokonce hraje i na tubu,“ uvedl Petr Karas, ředitel spolupořádající ZUŠ Smetanova 8 Brno. Tata Bojs zahrají spolu s orchestrem šestnáct svých skladeb v symfonické úpravě. „Na koncerty s orchestrem se vždycky moc těšíme, protože to nebývá tak často, tím pádem je to pro nás takový malý svátek. Na ten brněnský se těšíme o to víc, že v orchestru usednou i ‚mladí Mozarti‘, kteří svým talentem budou určitě krásně vyrovnávat naši absenci virtuozity,“ říká Milan Cais, leader kapely Tata Bojs.

Sdílet článek: