Mladí hudebníci vystoupí na koncertech v zahradách a zámcích ve Středočeském kraji

Stipendisté Akademie komorní hudby rozehrají mezi 18. a 21. červencem zahrady a zámky ve Středočeském kraji pod vedením svého uměleckého vedoucího, violoncellisty Tomáše Jamníka. Po koncertech ve spolkové zemi Porýní-Falc přivezou mladí hudebníci program se skladbami Antonína Dvořáka a Wolfganga Amadea Mozarta do Středních Čech – v neděli 18. července na zámek v Nelahozevsi, v úterý 20. července do Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře a svoje turné zakončí na zámku v Niměřicích u Mladé Boleslavi.

Na koncerty se velmi těšíme, všechny by se měly odehrát pod širým nebem a doufáme, že přilákají početné publikum,“ říká umělecký vedoucí Akademie komorní hudby, violoncellista Tomáš Jamník. „Program ze skladeb Dvořáka a Mozarta se protíná v jejich nástrojových koncertech a především v áriích ze slavných oper. Podařilo se nám sestavit ansámbl hudebníků a hudebnic, který umožní jejich provedení v originálním obsazení. Vrcholem všech večerů pak bude Dvořákova smyčcová Serenáda, kterou shodou okolností sám Dvořák dirigoval na několika koncertech po Středních Čechách.

Stipendisté Akademie komorní hudby a německé nadace Villa Musica pod vedením Tomáše Jamníka připraví program s Mozartovým Koncertem pro flétnu, harfu a orchestr, ve kterém se představí Sylvie Schelingerová (flétna) a Amelia Tokarska (harfa). Na programu bude dále Rondo pro violoncello a orchestr a Serenáda E dur pro smyčcový orchestr Antonína Dvořáka a také vybrané árie z oper W. A. Mozarta a A. Dvořáka v podání mladé německé sopranistky Sonji Grevenbrock.

První orchestrální koncert proběhne v neděli 18. července od 17:00 na nádvoří zámku v Nelahozevsi, rodném městě Antonína Dvořáka. V úterý 20. července od 19:30 vystoupí stipendisté Akademie komorní hudby na vodním pódiu v zahradách Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře a řadu středočeských koncertů zakončí ve středu 21. července od 20:00 v zámeckém parku v Niměřicích, kde v roce 1862 pobýval Bedřich Smetana s manželkou.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější