středa, 17. květen 2017

Mladá českobudějovická violoncellistka má za sebou mimořádný soutěžní měsíc

Napsal(a) 

Během jednoho měsíce se desetileté českobudějovické violoncellistce Petře Meisl podařilo zahrát si na koncertě vítězů ne jedné, ale přímo tří interpretačních soutěží. Nejprve 18. dubna na Heranově mezinárodní violoncellové soutěži v Ústí nad Orlicí, kde získala jako nejmladší v druhé kategorii 1. místo, poté 5. května na národní přehlídce Mládí a Bohuslav Martinů v Poličce, kde obdržela Zlaté pásmo, cenu za interpretaci skladby Bohuslava Martinů - Arabeska č. 4 a stala se mezi violoncellisty všech kategorií absolutní vítězkou, a do třetice 14. května v ústředním kole soutěže Základních uměleckých škol, kde vybojovala nejen první místo ve své věkové kategorii a cenu za interpretaci Koncertu Carla Ditterse von DIttersdorfa, ale také absolutní vítězství mezi 72 violoncellisty a dokonce získala nejvyšší bodové ohodnocení mezi všemi 202 soutěžícími na smyčcové nástroje (housle, violu, viloncello a kontrabas).

Na tomto úspěchu má podíl i její pedagog MgA. Rudolf Weiss, který Petru Meisl vyučuje od šesti let. Umělecky se rozvíjí na Soukromé ZUŠ Zavadilka v Českých Budějovicích, kde získala v minulých letech i další úspěchy jako hráčka komorního tria a smyčcového orchestru. Příští týden vystoupí již potřetí jako sólistka Jihočeské filharmonie. Na koncertech abonentní řady A 24. a 25. května bude premiérovat se svými spoluhráčkami saxofonistkou Zdeňkou Podroužkovou a cimbalistkou Johanou Klárou Kratochvílovou skladbu Stříbro, zlato a diamanty, op. 191, kterou zkomponoval Jan Meisl.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.