středa, 11. září 2013

Ministr Kohout jmenoval Pavla Šporcla velvyslancem dobré vůle

Napsal(a) 

Jan Kohout a Pavel Šporcl, foto Robert Janás (©MZV) Jan Kohout a Pavel Šporclfoto: Robert Janás (©MZV)

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout jmenoval 10. září Pavla Šporcla velvyslancem dobré vůle pro Rok výměny mezi zeměmi V4 a Japonskem.

Z podnětu velvyslanectví ČR v Tokiu byl do funkce jmenován pro Rok výměny za Českou republiku Pavel Šporcl, který je v Japonsku dobře znám a je tamní hudební kritikou i posluchači nadšeně přijímán. Naposledy účinkoval ve slavné Suntory Hall s Tokijským metropolitním orchestrem a v Japonsku také natočil CD pro Universal music Japan a EMI Japan.

Myšlenka ustanovit rok 2014 Rokem výměny mezi V4 a Japonskem byla přijata na summitu premiérů zemí V4 a Japonska dne 16. července 2013 ve Varšavě. Své velvyslance dobré vůle již jmenovaly i Japonsko, Polsko a Maďarsko.

Velvyslanec dobré vůle je čestný titul, který nositele opravňuje propagovat dobré jméno své země či mezinárodní organizace a svým jménem zaštiťovat aktivity v oblasti kultury, turistiky, obchodu či dobročinnosti.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.