úterý, 5. duben 2016

Minifestival ve znamení okřídlené šelmy

Napsal(a) 

Foto Anna Chlumská Foto Anna Chlumská

Letní slavnosti staré hudby budou mít letos opět svůj dětský protějšek v podobě minifestivalu Piccoli. V neděli 22. května v Clam-Gallasově paláci zažije dětské publikum atmosféru karnevalu a tance v rytmu benátského přístavu.

Pojítkem všech dílen letošního ročníku bude motiv létajícího lva, což je odkaz k Benátkám, které okřídlenou šelmu mají ve znaku. K městu na laguně, jež je jedním z historicky nejdůležitějších politických, obchodních a hlavně kulturních center Středomoří, neodmyslitelně patří nejen moře, ale také tanec a hudba. Letošní Piccoli tyto asociace propojí v pásmu tematických workshopů a představení,“ uvedla Monika Nováková, ředitelka festivalu Letní slavnosti staré hudby.

Taneční dílna s názvem Ostrov pokladů vtáhne děti do tanečního reje inspirovaného příběhy pirátů a benátský festival La Sensa – každoroční zásnuby města s mořem – si děti připomenou s lektorkou Kateřinou Klementovou. Vokální dílna Šestý smysl vedená Čeňkem Svobodou pomůže dětem objevit barvu, výšku a sílu hlasu a flétnou bude děti vábit Jana Semerádová. Instrumentální dílnu Cink! povede Richard Šeda a Michael Pospíšil vezme v hudebním představení Cesta (s) Polem návštěvníky na objevnou cestu světem rozličných hudebních nástrojů. Děti zjisti, zda je možné hrát na kraví roh či zda existují přenosné varhany. Kompletní program naleznete na letnislavnosti.cz. Organizátoři nabídnou i výtvarné dílny, k práci se dřevem přivoní děti v řezbářské dílně, seznámí se se základy kaligrafie a vyrobí si originální klobouk. 

vos

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.