MHF Český Krumlov bude v září s českými hudebníky. Zahraje Šporcl, Kahánek nebo Bárta

Tradiční mezinárodní hudební festival, který se koná každé léto již od roku 1992 v Českém Krumlově, bude kvůli současným mimořádným opatřením přesunut na nový termín. Plánované datum nyní připadá na 18. 9.–3. 10. 2020. Kvůli uzavření hranic se program zaměří v první řadě na domácí umělce.

Naším největším přáním je zachovat tradici festivalu a jeho jedinečnou atmosféru, kterou jsme měli možnost udržovat a rozvíjet po celých 28 let. Nicméně zdraví návštěvníků, umělců a zaměstnanců je naší hlavní prioritou a uvědomujeme si, že přesunutí data konání je nezbytné. Rádi bychom však tímto krokem podpořili v této tíživé situaci nejen české umělce i město Český Krumlov,“ komentuje situaci prezident festivalu Jaromír Boháč.

Z důvodu uzavření hranic byli pořadatelé festivalu nuceni zrušit vystoupení všech zahraničních interpretů, zrušen je také koncert Symphonic Dance Music. Mezi účinkujícími se tak letos objeví tenorista Pavel Černoch, houslový virtuos Pavel Šporcl, klavírista Ivo Kahánek, violoncellista Jiří Bárta nebo kytarista Štěpán Rak. Z českých orchestrů přijala pozvání Česká filharmonie v čele se svým šéfdirigentem Semjonem ByčkovemPKF – Prague PhilharmoniaJihočeská filharmonieSeveročeská filharmonie Teplice nebo Filharmonie Bohuslava Martinů. Z komorních souborů můžeme pak například Bennewitzovo kvarteto nebo Musica Florea. Postupně se představí také dirigenti Leoš SvárovskýJaroslav KyzlinkJan KučeraMarek Štryncl nebo Vojtěch Spurný.

Podrobnosti k jednotlivým koncertům, jejich nová data a informace o vstupenkách budou pořadatelé festivalu postupně zveřejňovat na webových stránkách a na sociálních sítích.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější