pondělí, 23. březen 2020

Mezinárodní soutěž Pražského jara letos nebude

Napsal(a) 

MHS PJ 2019, foto PJ MHS PJ 2019foto: PJ

Organizátoři 72. ročníku Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro dnes oznámili, že letošní soutěž se kvůli současné pandemické situaci neuskuteční. Neproběhnou ani mistrovské kurzy s porotci soutěže, klarinetistou Nicholasem Coxem a fagotistou Ole Kristianem Dahlem.

Do Prahy mělo začátkem května přijet přibližně sto mladých hudebníků z 23 zemí světa. Vždy jsme dbali na to, aby soutěž byla spravedlivá a všem účastníkům byly zaručeny stejné podmínky. Za současné situace, kdy se po celém světě uzavírají školy a mezinárodní doprava je ochromena, nemáme možnost to zaručit. Ochrana zdraví je pro nás prioritou, proto postupujeme v souladu s nařízeními vlády navazujícími na vyhlášení nouzového stavu, abychom vedle soutěžících neohrozili ani porotce, spoluúčinkující i početný tým, jenž hladký průběh soutěže zajišťuje,“ uvedl tajemník soutěže Michal Vencl„Nesmírně si vážíme úsilí a času, jež soutěžící věnovali přípravám. Pevně věříme, že své umění představí pražskojarnímu publiku při jiné příležitosti. Za kolegiální a přátelský vztah k naší soutěži a pochopení pro tíživou situaci dnešních dnů děkujeme také porotcům soutěže.“  

Soutěž v oborech klarinet a fagot se neuskuteční v náhradním termínu letos ani příští rok, na který je již pro mladé hudebníky naplánováno klání v oborech klavír a smyčcové kvarteto. Soutěž pro obor fagot je zatím předběžně opět plánována na rok 2025, pro obor klarinet pak o rok později.

Divákům, kteří si zakoupili vstupenky na první dvě kola soutěže a finálové koncerty s termínem konání ve dnech od 8. května do 14. května 2020 či mistrovské kurzy s porotci soutěže, bude vstupné vráceno v plné výši. Návštěvníci, kteří vstupenky zaplatili kartou online, dostanou platbu automaticky nejpozději do 1 měsíce na účet, ze kterého byly vstupenky hrazeny. Pokud jste vstupenky zakoupili v pokladně, peníze vám budou vráceny převodem. Zašlete na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. následující údaje:  

  • jméno, příjmení, číslo účtu, kontaktní údaje, termín zakoupené akce 
  • kopii zakoupené vstupenky včetně viditelného 11místného čísla v pravém horním rohu vstupenky u čárového kódu; v případě, že nemáte možnost vstupenku oskenovat, stačí pouze toto 11místné číslo 
  • u zahraničních bank: jméno majitele účtu, adresa majitele účtu, IBAN, SWIFT CODE. 

Pokud jste vstupenky zaplatili bankovním převodem nebo fakturou, zašlete na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. následující údaje:  

  • jméno, příjmení, číslo účtu, kontaktní údaje, termín zakoupené akce; 
  • kopii zakoupené vstupenky včetně viditelného 11místného čísla v pravém horním rohu vstupenky u čárového kódu; v případě, že nemáte možnost vstupenku oskenovat, stačí pouze toto 11místné číslo 
  • u zahraničních bank: jméno majitele účtu, adresa majitele účtu, IBAN, SWIFT CODE. 

Svou žádost o vrácení vstupného můžete zasílat do 30. června 2020.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.