pondělí, 18. srpen 2014

Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka v Brně s Clarou Novákovou

Napsal(a) 

Clara Nováková, foto L’ECNU Clara Novákováfoto: L’ECNU

Nad dvě stovky mladých hudebníků takřka z celého světa se sjedou v druhé půlce září do Brna, aby se zde zúčastnili jubilejního dvacátého ročníku Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně. Tato prestižní soutěž bude letos hostit muzikanty oborů klarinet a flétna od 21. do 26. září  v aule Hudební fakulty JAMU a v Divadle na Orlí, hudebně - dramatické laboratoři JAMU.

Letošní ročník soutěže je vyjímečný také porotou, složenou jak z českých tak zahraničních porotců. V oboru flétna je předsedkyní brněnská rodačka Clara Nováková, která se jako sólistka pravidelně objevovala například v newyorské Carnegie Hall, francouzském Salle Pleyel a Théâtre des Champs Elysées v Paříži. V současnosti žije v Číně, kde pedagogicky působí na Soochow University in Suzhou a pokračuje ve své úspěšné solové kariéře. Předsedou v oboru klarinet je Paolo Beltramini, jeden z nejlepších klarinetistů současnosti. Paolo Beltramini je sóloklarinetistou Orchestru OSI v Luganu a bývalým sóloklarinetistou Royal Concertgebouw Orchestra v Amsterdamu. V současné době také působí jako profesor na Muzikhochschule v Luzernu.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.