Metropolitní opera zpět v českých kinech. Diváky čeká Verdi, Donizetti a Wagnerův Bludný Holanďan

Opera se do českých kin vrátí 26. září s novým nastudováním Wagnerova Bludného Holanďana. Temnou, vizuálně opulentní inscenaci režíroval Francis Girard. V titulní úloze prokletého námořníka, který může přistát jen jednou za sedm let, aby našel lásku a změnil svůj osud, se měl objevit sir Bryn Terfel. Kvůli zranění však jeho úlohu převzal ruský basbarytonista Jevgenij Nikitin.

První část sezóny však oficiálně zahájí až 10. října Donizettiho Don Pasquale. Záznam této komické opery s Annou Netrebko v hlavní roli vznikl v roce 2010. Režíroval ji Otto Schenk, taktovky se ujal James Levine. O necelý měsíc později, 7. listopadu, budou plátna kin patřit Giuseppe Verdimu. Jeho Rigoletto byl ve své době pronásledovaný zásahy cenzury, mezi diváky se však opera těšila značné oblibě. V inscenaci z roku 2013 se v jedné z menších rolí představí slovenský basista Štefan Kocán, hlavní role zpívají sólisté Diana Damrau, Oksana Volkova, Piotr Beczała a Željko Lučić.

Tosca, foto The Metropolitan OperaPoslední letošní přenos se odehraje 12. prosince. Na programu bude Pucciniho Tosca v režii Davida McVicara. Pro českého diváka je zajímavé, že dirigentem této inscenace je Emmanuel Villaume, který v současnosti působí jako hudební ředitel a šéfdirigent PKF – Prague Philharmonia. V hlavních rolích se představí Sonja Jončeva, Vittorio Grigolo či Patrick Carfizzi.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější