středa, 18. březen 2020

Met otevřela bohatý archiv, nabízí zdarma záznamy nejúspěšnějších oper

Napsal(a) 

, foto The Metropolitan Opera foto: The Metropolitan Opera

Metropolitní opera své dveře sice zavřela, zato ale zpřístupnila svůj bohatý archiv. Operní svatostánek tak nyní nabízí všem příznivcům proslulé půlnoční přenosy z Met. Tento cyklus připomene každý večer to nejlepší ze 14 sezón přenosů The Met: Live in HD. Kompletní záznamy oper jako La traviata, Bohéma nebo vybraná díla Richarda Wagnera se na webu www.metopera.org objeví vždy v 19:30 místního času (00:30 našeho času) a online jsou k dispozici po následujících 20 hodin.

Metropolitní opera vybrala prověřenou klasiku – diváci si tak již tuto středu večer budou moci připomenou Annu Netrebko a její excelentní výkon v Trubadúrovi v záznamu z roku 2015. Mimořádný talent Netrebko připomene v sobotu ještě starší záznam Donizettiho Lucie z Lammermooru, kde operní diva zpívá po boku Piotra Beczały. Čtvrteční (19. 3.) záznam La traviaty zase připomene výkon Diany Damrau, Čajkovského Evžen Oněgin (22. 3.) pro změnu Renée Fleming a před časem zesnulého Dmitrije Chvorostovského. Od pondělí 23. března se pak Metropolitní opera změří na dílo Richarda Wagnera. Mezi 24. a 27. březnem tak uvede kompletní cyklus Prsten Nibelungův (dir. Fabio Luisi, v hlavní roli Deborah Voigt), zazní ale také Tristan a Isolda (23. 3.), Mistři pěvci norimberští (28. 3.) a Tannhäuser (29. 3.).

Chceme milovníkům opery v těchto neklidných časech nabídnout trochu útěchy. Naše jeviště sice potemnělo, ale duch Met přetrvává a je naplněný láskou k opeře a oddaností našim fanouškům,“ dodává generální ředitel Metropolitní opery Peter Gelb.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.