pátek, 21. červen 2019

Martinů a Pärt na vodním pódiu nebo nádvoří Pirkštejna: Akademie komorní hudby chystá koncerty ve Středočeském kraji

Napsal(a) 

Akademie komorní hudby v Poděbradech, foto Matouš Jelínek Akademie komorní hudby v Poděbradechfoto: Matouš Jelínek

Vloni v červnu jsme informovali o novém Orchestru akademie komorní hudby složeném ze stipendistů Akademie komorní hudby - ta funguje pod uměleckým vedením violoncellisty Tomáše Jamníka už čtvrtým rokem. Před začátkem letních prázdnin vystoupí orchestr na několika místech Středočeského kraje. Mezi 26. a 28. červnem se představí mladí hudebníci v Kostelci nad Černými lesy, Kutné Hoře a Ratajích nad Sázavou. Svou čtvrtou sezonu zakončí Akademie komorní hudby o víkendu na konci června řadou čtyř koncertů v lázeňských Poděbradech.

„I nadále se chceme věnovat koncertování ve Středočeském kraji a nabízet posluchačům hudební zážitky i tam, kde by je nečekali. V letních měsících rádi využíváme venkovní prostory a pokud bude počasí přát, s výjimkou jediného se všechna vystoupení odehrají pod širým nebem,” říká umělecký vedoucí AKH Tomáš Jamník. „Je pro nás důležité, aby v těchto orchestrálních projektech studenty vedli lidé se zkušenostmi z těch nejlepších ansámblů. V loňském roce měl orchestr premiéru pod vedením členů Berlínské filharmonie, letos jsme oslovili z řad českých hudebníků Jana Součka, výtečného hobojistu PKF Prague Philharmonia a Státní opery Praha,” dodává Jamník.

Orchestr v příštích dnech zahraje na několika místech Středočeského kraje hudbu Mozarta, Martinů a Pärta. Koncerty proběhnou 26. června na zámku v Kostelci nad Černými lesy, 27. června na vodním pódiu v zahradách Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře, 28. června na nádvoří hradu Pirkštejn v Ratajích nad Sázavou a o víkendu 29. a 30. června, kdy plánuje AKH festival Víkend hudby v Poděbradech. Ten nabídne večerní nokturno na kolonádě prof. Libenského, hudební piknik v parku, koncert Tria Incendia v Divadle Na Kovárně nebo nedělní orchestrální koncert na kolonádě.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.