středa, 19. březen 2014

Marin Limič poprvé v Česku

Napsal(a) 

Marin Limič Marin Limič
V neděli 30. března 2014 ve 20:00 hod vystoupí poprvé v České republice chorvatský pianista Marin Limič. Koncert se uskuteční v Sále Bohuslava Martinů na HAMU.

Marin Limič se narodil Záhřebu v roce 1985, od roku 2003 byl studentem Hudební akademie v Záhřebu ve třídě prof. Dj. Stanettia i prof. L. Pogoreliča.  Již v této době si jeho talentu všiml známý pedagog ruské klavírní školy profesor Arbo Valdma a na jeho pozvání Marin Limič odešel do Kolína nad Rýnem, kde byl mezi šesti nejlepšími kandidáty z celého světa přijat na  „Hochschule für Musik“ a zároveň byl zařazen mezi trojici nejlepších. Začátkem roku 2010 složil diplomovou zkoušku ve třídě svého stálého profesora Valdme.

Mimo jiné se také představil na velice úspěšných klavírních recitálech. V roce 2008 v  Bechstein Centru v Kolině na Rýnem, v roce 2011 v Malém sále Vatroslav Lisinski v Záhřebu a také v roce 2012 na mezinárodní hudební manifestaci Mostarské jaro konané v Bosně a Hercegovině.

PR

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.