čtvrtek, 13. březen 2014

Majitel Beethovenova prstenu vystoupí s Janáčkovou filharmonií

Napsal(a) 

Protagonistou koncertu Janáčkovy filharmonie Ostrava 20. března 2014 bude vynikající hornista Přemysl Vojta. V jeho podání posluchači ve společenském sále Domu kultury města Ostravy vyslechnou Koncert pro lesní roh č. 2 Es dur z pera Richarda Strausse. Kromě této sklady se mohou těšit na Haydnovu Symfonii č. 6 s podtitulem Ráno a Beethovenovu Symfonii v pořadí rovněž šestou tzv. Pastorální. Orchestr bude řidit Leo McFall.

Přemysl Vojta je laureátem různých mezinárodních soutěží – v Bratislavě, Brně či Vidnavě. V září roku 2010 dosáhl svého největšího úspěchu na Mezinárodní soutěži ARD v Mnichově, kde obdržel hned tři ocenění. O rok později byl oceněn za recitál na Beethovenfestu v Bonnu Beethovenovým prstenem a zařadil se tak po bok hvězd jako je Gustavo Dudamel, Julia Fischer, Lisa Batiashvili nebo Lauma Skride. Jako sólohornista působil na akademii Staatskapelle Dresden, v Pražské komorní filharmonii, Staatskapelle Berlín a od roku 2009 v Konzerthausorchestru Berlín. V současnosti působí i jako pedagog na Universität der Künste Berlin.

Přemysl Vojta se zabývá hrou na dechové nástroje od svých šesti let, kdy na ZUŠ Jaroslava Kvapila začal hrát na zobcovou flétnu. K lesnímu rohu se dostal o čtyři roky později díky učitelce Olze Voldánové. Od roku 1998 studoval pod vedením Bedřicha Tylšara na Pražské konzervatoři a po jejím úspěšném zakončení v roce 2004 nastoupil na berlínskou Universität der Künste do třídy Christiana-Friedricha Dallmanna. Školu zakončil Koncertním diplomem v roce 2011. Koncert začíná v 19 hodin.

PR

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.