neděle, 23. únor 2020

Lukáš Vondráček bude hostovat u Pittsburských symfoniků

Napsal(a) 

Manfred Honeck Manfred Honeck
Klavírista Lukáš Vondráček bude jedním z hostujících sólistů letošní sezony Pittsburského symfonického orchestru, který slaví své 125. výročí pod vedením šéfdirigenta Manfreda Honecka a na sklonku léta se vydá na turné po evropských městech.  

Je velmi vzrušující uvést poprvé tak velké dílo jako je Mahlerova „Osmá“ u příležitosti výjimečné třídenní residence violoncellisty Yo-Yo Maa a všechny jedinečné spolupráce umělců, premiéry a debuty, také poprvé v Pittsburghu,“ přibližuje náplň slavnostní sezony Honeck.  

Orchestr přivítá mnoho světových hudebních osobností, například francouzskou klavíristku Hélène Grimaud, španělského dirigenta Pabla Herase-Casadu, violistu Gila Shahama či slovenského dirigenta Juraje Valčuhu. Nová sezona pittburských symfoniků představí deset uměleckých debutů, pět nových děl a světových premiér, z nichž tou nejvýznamnější bude právě Mahlerova Symfonie č. 8 Es Dur, známá jako Symfonie tisíců, která patří mezi nejrozsáhlejší sborová díla klasického koncertního repertoáru.

Poprvé v historii Pittsburghu bude uvedeno během jednoho týdne také všech devět symfonií Ludwiga van Beethovena pod taktovkou Manfreda Honecka. V srpnu a září letošního roku vyrazí pittsburský orchestr na turné po evropských festivalech, jež zahrne celkem dvanáct koncertů v pěti zemích. Bude mezi nimi i Salcburský festival či Beethovenfest v Bonnu.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.