Magdalena Kožená opět podpoří ZUŠky, tentokrát flamencem a španělským barokem

Ve prospěch Nadačního fondu Magdaleny Kožené, jehož cílem je podporovat a propagovat jedinečný systém českých základních uměleckých škol, vystoupí osobně jeho patronka na benefičním galavečeru 11. října ve Dvořákově síni Rudolfina. Magdalena Kožená pro tuto příležitost připravila program, ve kterém se propojí dva fenomény, jejichž kořeny leží na iberském poloostrově: Flamenco a hudba španělského baroka. Mezzosopranistka vystoupí spolu s renomovaným ansámblem Private Musicke Pierre Pitzla a poprvé také se souborem Compañia de Flamenco předního španělského tanečníka a choreografa Antonia El Pipy.

Získané finanční prostředky budou použity na činnost Nadačního fondu Magdaleny Kožené, zejména na podporu projektu ZUŠ Open. Do prvního letošního ročníku celostátního happeningu ZUŠ Open, který se uskutečnil 30. května, se zapojilo 355 základních uměleckých škol z 280 měst a obcí Čech a Moravy. Další ročník ZUŠ Open se uskuteční 24. května 2018.

[spvideo]https://www.youtube.com/watch?v=8C0dsdyH4xg[/spvideo] 

Magdalena Kožená iniciovala podporu základních uměleckých škol jako světově jedinečného konceptu uměleckého vzdělávání založením nadačního fondu na začátku roku 2016. Po loňském galakoncertu, ve kterém Kožená spolu s La Cetra Barockorchester Basel a v režii Ondřeje Havelky předvedla originální netradiční program věnovaný Claudiu Monteverdimu, se nyní opět chystá k dramaturgickému překvapení. Při přípravě na roli Carmen byl jejím mentorem špičkový tanečník a choreograf Antonio Ríos Fernández řečený El Pipa, dědic rodinných tradic tradičního flamenca z města Jerez de la Frontera. Nyní jej přizvala i s jeho Compañia de Flamenco do společného projektu s Private Musicke Pierra Pitzla, předním souborem staré hudby, se kterým Magdalena Kožená často spolupracuje, aby společně posluchače provedli španělskou hudební tradicí, flamencem i barokní hudbou 15. a 16. století.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější