Lípa Cantantes pro mladé zpěváky

Lípa Cantantes je pěvecká soutěž, kterou vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica a Základní umělecká škola Česká Lípa. Je určena dětem a mladým lidem mezi 7-25 let věku z Libereckého a Ústeckého kraje, kteří se věnují klasickému sólovému nebo komornímu zpěvu. Smyslem soutěže je podpořit zájem mladých lidí o interpretaci písní českých i světových autorů, vytváření příležitostí pro talentované žáky a rozvíjení jejich zájmu o klasický zpěv.

Třináctého dubna letošního roku proběhne již pátý ročník této soutěže, předsedkyní poroty stejně jako ve všech uplynulých ročnících bude profesorka Magdalena Hajóssyová, vedoucí pěveckého oddělení na pražské Akademii múzických umění. Přihlášených účastníků je letos 40. Kromě prof. Hajóssyové zasednou v porotě místostarostka České Lípy Alena Šafránková, sopranistky Alena Hellerová a Anna Hlavenková a ředitel MHF Lípa Musica a tenorista Martin Prokeš.

Ve všech kategoriích budou uděleny první tři ceny. Mezinárodní festival Lípa Musica věnuje do soutěže finanční částku 6 500,-Kč, která bude rozdělena mezi vítěze, a poukaz v hodnotě 500 Kč na odběr vstupenek na MHF Lípa Musica 2018. Porota dále uděluje mimořádnou Cenu ZUŠ Česká Lípa za mimořádnou interpretaci české lidové písně, Cenu starostky města Česká Lípa pro absolutního vítěze a Cenu Pavly Šimkové za muzikální projev v komorním zpěvu. Součástí slavnostního vyhlášení po ukončení celé soutěže bude koncert vítězů a oceněných. Koncert se bude konat ve Foyer ZUŠ Česká Lípa 13. 4. 2018 od 18.00 hodin.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější