úterý, 7. říjen 2014

Lingua angelorum Sylvie Bodorové zazní v Izraeli

Napsal(a) 

Sylvie Bodorová a Thomas Hampson při premiéře v Litomyšli, foto Smetanova Litomyšl Sylvie Bodorová a Thomas Hampson při premiéře v Litomyšlifoto: Smetanova Litomyšl

Rozsáhlý cyklus písní Lingua angelorum pro baryton a velký symfonický orchestr  české skladatelky Sylvie Bodorové, který byl premiérován na festivalu Smetanova Litomyšl v roce 2012, zazní na konci této sezóny v rámci abonentních cyklů Izraelské filharmonie. Monumentální dílo Sylvie Bodorové zazní celkem čtyřikrát (19., 20. a 23. června 2015 v Tel Avivu a 21. června 2015 v Haifě). Sólového partu se opět ujme Thomas Hampson, Izraelskou filharmonii bude dirigovat světově proslulý dirigent a stálý host Izraelské filharmonie Gianandrea Noseda. Téměř hodinový písňový cyklus Lingua angelorum, jenž vznikl na Hampsonovo přání, složila česká skladatelka k 400. výročí úmrtí císaře Rudolfa II. a zhudebnila v něm texty v devíti jazycích.


Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.