středa, 26. červen 2013

Letní slavnosti staré hudby zahájí letos odpolední slavností „Palazzo in festa“

Napsal(a) 

Claire Lefilliâtre Claire Lefilliâtre

Do úvodních tónů Letních slavností staré hudby zbývají pouhé tři týdny. Letos poprvé pořadatelé přicházejí s novinkou v podobě festivalového preview s lákavě letním názvem Palazzo in festa (doslova „slavnostní“ či „hodovní palác“). 14. července se prostorami ClamGallasova paláce na Starém Městě ponesou římské fanfáry, barokní písně, tance a sonáty. Hudba bude znít na malebných nádvořích, schodišti zdobeném Braunovými plastikami i v nádherném Mramorovém sále. V hudební dílně si zájemci, včetně těch nejmenších posluchačů, budou moci vyzkoušet společné muzicírování a seznámit se s barokními nástroji.

V následujících sedmi večerech lákají Letní slavnosti staré hudby na koncerty evokující horký, hudbou prosycený Řím, a to v podání předních zahraničních i domácích interpretů v úchvatných historických sálech Prahy. Slavnostní zahajovací večer v letošním roce patří římským oratoriím barokních mistrů v provedení prestižního vokálního ansámblu Cantus Cölln . Další letní dny Pražanům a návštěvníkům metropole zpříjemní například proslulý norský flétnista Jostein Gundersen s ansámblem Currentes , portugalský Ludovice Ensemble , španělský Euskalbarrokensemble s uhrančivým pěvcem Carlosem Menou , nizozemský kvartet Cecilia con amici a zástupce domácí scény, vokální soubor Cappella Mariana .

V programu samozřejmě nechybí rezidenční orchestr Collegium Marianum , který na 6. srpna připravuje společně s Arte dei Suonatori z Polska a francouzskou sopranistkou Claire Lefilliâtre opulentní závěrečný koncert. Jednotlivé koncerty nahlédnou klíčové momenty hudebních dějin věčného města, od rané italské renesance přes vrcholy vokální polyfonie a počátky instrumentálního baroka až k velkolepým orchestrálním dílům G. F. Händela a operním áriím A. Vivaldiho.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.