čtvrtek, 14. únor 2019

Kühnův smíšený sbor oslaví šedesátiny vydáním prvního alba

Napsal(a) 

Kühnův smíšený sbor, foto Jaroslav Winter Kühnův smíšený sborfoto: Jaroslav Winter

Soudobou hudbou a vydáním prvního samostatného CD oslaví Kühnův smíšený sbor šedesát let své existence. Na koncertě v pražské Novoměstské radnici uvede ve středu 20. února skladby Jana Ryanta Dřízala, Miloše Orsona Štědroně a Jakuba Dvořáčka. 

Všechna díla následně ansámbl nahraje a vydá v průběhu roku 2019. Půjde zároveň o vůbec první samostatné CD Kühnova smíšeného sboru. Soubor pořádá samostatné koncerty pravidelně, ve Velkém sále Novoměstské radnice provede díla, která autoři zkomponovali přímo pro Kühnův sbor.

A cappella zazní nejprve cyklus De Montris Marinis (Mořská monstra) z roku 2015. Jan Ryant Dřízal ji napsal jako sborový bestiář pro smíšený sbor. Barytonového sóla se ujme Petr Svoboda. Následovat bude cyklus Miloše Orsona Štědroně napsaný na texty českého básníka Ivana Blatného. Čtyři básně daly titul čtyřem skladbám - Podvod, The Ebb, Surrealismus a Kouzla - a podle poslední z nich nese celý cyklus název. Na závěr večera zazní premiéra revidované verze díla Missa ostinata klavíristy a skladatele Jakuba Dvořáčka, který se ujme klavírního partu. Ke spoluúčinkování ve skladbě přizval sbor další jazzové hráče – saxofonistu Bharatu Rajnoška a kontrabasistu Ondřeje Štajnochra.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.