středa, 16. květen 2018

Královéhradecké Sborové slavnosti letos poprvé pod širým nebem

Napsal(a) 

Gentlemen Singers Gentlemen Singers

Patnáctý ročník festivalu Sborové slavnosti letos proběhne od 7. do 10. června v Hradci Králové. Festival se každý rok zaměřuje na jiné typy sborů, letos to jsou vokální soubory a komorní sbory. Kromě Hradce Králové se v rámci letošního ročníku uskuteční koncerty také v Semilech, Pardubicích, Brně a Praze.

Ze zahraničí přijedou Close Harmony Friends (SK), Ars Nova (HU), Anima Solla (LV) a Ingenium Ensemble (SLO). České sbory budou na letošním festivalu reprezentovat Královéhradecký dětský sbor Jitro, Chlapecký sbor Bonifantes, Chorbell, Skety, Ensemble Frizzante či pěvecký sbor Tvoje máma. Festival Sborové slavnosti každoročně pořádá vokální soubor Gentlemen Singers, i ten na festivalu vystoupí. Vzácným hostem letošního ročníku bude Paul Phoenix (mimo jiné bývalý člen King’s Singers), který povede velkou část z osmi workshopů, jež se v rámci letošního festivalu uskuteční. Tyto workshopy budou cíleny nejen na účastníky festivalu, ale mohou se jich zúčastnit i zájemci z řad veřejnosti. Další workshopy pak povedou vedoucí sborů Anima Solla a Ars Nova.

Novinkou letošního ročníku, budou open air koncerty, které se odehrají na letní scéně Klicperova divadla v Hradci Králové a uskuteční se 7. a 8. června. Na těchto koncertech se představí české Skety a slovenští Close Harmony Friends. Vyjma těchto koncertů pod širým nebem se ostatní odehrávají v kostelích v pořádajících městech. V sobotu 9. června pak proběhne Galakoncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie od 18 hodin a v rámci něj sbory již tradičně předvedou skladbu, kterou společně v rámci festivalu secvičí. Tentokrát půjde o tvorbu Bohuslava Martinů a jeho Čtyři písně o Marii pod vedením dirigenta Romana Válka.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.