Kontrabas virtuózně na začátek donátorské řady PKF

Donátorská koncertní řada PKF – LOBKOWICZ abonmá, která vznikla v roce 2017 na podporu uměleckých aktivit orchestru PKF – Prague Philharmonia, vstoupí 17. října v Lobkowiczkém paláci do své podzimní části. Dominantou večera budou tentokráte virtuózní koncerty pro kontrabas Giovanni Bottesiniho, přezdívaného „Paganini kontrabasu“ 19. století. Do Prahy zavítá laureát mezinárodní soutěže ARD Mnichov, sólokontrabasista a člen Vídeňské filharmonie Ödön Rácz, který v roce 2016 natočil Bottesiniho Koncert č. 2 h moll pro Deutsche Grammophon.

Koncert, na němž zazní vedle skladeb Giovanni Bottesiniho také Mozartova Symfonie č. 25 g moll a první část ze Smyčcového kvartetu A dur Antonia Rosettiho, díla pocházejícího z Lobkowiczké hudební sbírky, doplní přednáška Petra Slouky odkrývající spletitosti a rozsah hudebního mecenátu Josefa Františka Maxmiliána, 7. knížete z Lobkowicz.

Orchestr PKF – Prague Philharmonia povede jeho koncertní mistr Jan Fišer, který se představí po boku Ödöna Rácze rovněž jako sólista v Gran Duo Concertante Giovanni Bottesiniho. „Večery v Lobkowiczkém paláci jsou pro nás příležitostí, jak nechat zazářit tolik charakteristickou virtuozitu PKF – Prague Philharmonia a sdílet ji v intimním a vzácném prostoru s těmi, kteří jsou stejně jako my fascinováni nekonečnými příběhy umění,“ uvedl šéfdirigent PKF – Prague Philharmonia Emmanuel Villaume.

Sdílet článek: